KOORDYNATOR WOLONTARIATU JAKO LIDER SPOŁECZNEJ ZMIANY [debata online]

KOORDYNATOR WOLONTARIATU JAKO LIDER SPOŁECZNEJ ZMIANY [debata online]

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zaprasza wszystkie osoby, którym bliska jest idea wolontariatu i zaangażowania społecznego na debatę, która odbędzie się 23. listopada w godzinach 17-19.00 na platformie ZOOM pod hasłem „Koordynator wolontariatu jako lider społecznej zmiany”.

Zarówno wolontariusze, jak i koordynatorzy wolontariatu są często w samym centrum wydarzeń, dotykają w bardzo empiryczny sposób problemów społecznych. Dlatego doświadczenia wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu są niezwykle cennym źródłem informacji dotyczącym potrzeb lokalnej społeczności, rozumienia jej problemów na najbardziej przyziemnym, ludzkim poziomie i wreszcie kierunku, w jakim chce podążać społeczna zmiana. Widzimy potrzebę tworzenia przestrzeni dla rozwoju koordynatorów wolontariatu w kierunku bycia liderem społeczności i do budzenia świadomości wokół realnego wpływu na sytuację społeczną osób zaangażowanych w wolontariat. Porozmawiamy o tym co to znaczy być liderem w zmianie, jakie umiejętności potrzebuje w sobie rozwijać koordynator wolontariatu by móc wspierać i inspirować wolontariuszy i jakie jest znaczenie wolontariatu w tworzeniu pozytywnych zmian społecznych.

Podczas debaty będziemy szukać odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jak osoby społecznie zaangażowane mogą stać się liderami w lokalnej społeczności?
  • Jak skutecznie inspirować innych do działania?
  • Jak rozpoznawać potrzeby lokalnej społeczności?
  • Jak wolontariat i zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności mogą przyczynić się do zmiany społecznej?
  • Czym jest zmiana i jak się po niej poruszać?
  • Jak koordynować wolontariatem w kryzysie i, jak z kryzysu czerpać informacje o tym, gdzie potrzebna jest zmiana?

Spotkanie będzie miało charakter wspólnej dyskusji, zawierć będzie także elementy warsztatowe. Eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniami wynikającymi z wieloletniej pracy z ludźmi, prowadzenia szkoleń i treningów i koordynowania wolontariatem. Podczas debaty zaprezentowane zostaną różne modele pracy z wolontariuszami oraz narzędzia coachingowe wspierające liderów zmiany społecznej.

Eksperci:

  • Magdalena Korczyk-Waszak – coach i doradca w zakresie rozwoju organizacji i wzmacniania kompetencji osobistych. Posiada 20-to letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Z łódzkim wolontariatem związana od lat 90-tych – stworzyła i koordynowała Regionalnym Centrum Wolontariatu w Łodzi. Promuje profesjonalny wolontariat i nowe rozwiązania aktywności społecznej, wcześniej jako członkini Prezydium Sieci Centrów Wolontariatu, a obecnie jako ekspert programu „Dobry Wolontariat”.
  • Maciej Barczyński – Prezes Fundacji Kierunek Rozwój, specjalista ds. uzależnień, terapeuta, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, mediator rodzinny, licencjonowany coach ICC. Od 7 lat prowadzi Szkołę Trenerów Umiejętności Psychospołecznych.

Koordynatorka debaty:

  • Małgorzata Michaluk – wieloletnia wolontariuszka i pracownik organizacji pozarządowych, zaangażowana w organizację i promocję wolontariatu. Absolwentka filozofii i pedagogiki specjalnej.

Zgłoszenia przyjmuje p. Małgorzata Michaluk, e-mail: malgosia@centerko.org, tel.: 793 044 711

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

Debata wolontariacka realizowana jest w ramach Partnerstwa dla Wolontariatu Programu Korpus Solidarności i dofinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *