GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

2000 uczestników, 250 partnerów, 40 artystów i 300 nagrodzonych działaczy, to bilans 12-tu edycji łódzkiej Gali Wolontariatu, największego święta wolontariatu w naszym regionie.

Jestem niezmiernie dumny z faktu, że wydarzenie, które wymyśliłem w 2008 r. wraz z moim zespołem skupiło tak dużą rzeszę zainteresowanych i wspierających, stało się profesjonalną imprezą, na stałe wpisującą się w łódzki kalendarz.

Zdarza się, że słyszę pytanie „po co Gala Wolontariatu”? Odpowiedź jest prosta – żeby podziękować wszystkim wolontariuszom i społecznikom, którzy przez cały rok nieodpłatnie działają w różnych organizacjach i instytucjach, pomagając w codziennych zadaniach. Gdyby nie wolontariusze, wiele obszarów nie było by zagospodarowanych, ze względu na „brak rąk do pracy”, nie powstało by też tyle ciekawych projektów i inicjatyw, które włączają osoby wykluczone do aktywności.

Dziękujemy im w prosty sposób, przygotowując imprezę integracyjną z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która przypada na 5. grudnia. Co roku, gromadzimy ponad 30 partnerów społecznych, dzięki którym realizujemy tak duże, medialne wydarzenie. Do tej pory zaufały nam takie firmy i podmioty, jak: Textilimpex, Kręgielnia Grakula, Kino Bodo, Nowa Górna, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Wirtualna Polska, Politechnika Łódzka, Konsulat Republiki Albanii, Konsulat Austrii, Polski Street Szop, Teatr DOM, Catering Teatralny, firma Wydawnicza Drzwi marki Materiały Budowlane – okna i drzwi oraz PORTA DRZWI. Nie brakuje też mediów i lokalnych artystów, jak chociażby Samokhin Band, Spinache, Killzone Crew, Michał Mielczarek, Broken Mindz.

Chcielibyśmy, aby w tym roku Gala miała charakter magiczny, symboliczny, wyjątkowy …, a to dlatego, że ostatni czas był dla nas i wolontariuszy szczególnie trudny, a wielu z nich mocno angażowało się w walkę z koronawirusem i poświęcało czas dla innych.

Pragniemy, aby nasze przedsięwzięcie było coraz większe, atrakcyjniejsze i docierało do szerszej rzeszy odbiorów, dlatego zapraszamy Państwa do współpracy i włączenia się w organizację Gali Wolontariatu. Mile widziane jest wsparcie finansowe, ale również współpraca pozafinansowa.

Można nam pomóc w zakresie organizacji: gadżetów i upominków jako nagród dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy; cateringu na część bankietową uroczystości; reklamy, promocji oraz druku materiałów; fotografa do przygotowania fotorelacji z imprezy; obecności, serca i szczerego uśmiechu 🙂

Wszyscy wspierający stają się naszymi Partnerami Społecznymi, a ich zaangażowanie jest uwzględnione we wszelkich materiałach i prezentacjach promocyjnych. Partnerzy mogą liczyć na miejsce honorowe podczas Gali oraz są wymieniani w części oficjalnej, aby podkreślić ich wkład w organizację imprezy. Zależy nam na profesjonalnej współpracy oraz wysokiej jakości oferowanych usług.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w celu indywidualnego ustalenia zasad i zakresu współpracy. Jesteśmy dostępni w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu od poniedziałku do piątku w godz. 08 – 16.00 pod numerami telefonów: 42 3070372, 513102508 lub mailowo: kontakt@centerko.org

Zgłoszenia będą zbierane do 06.09.2020 roku, a na ich podstawie opracujemy ostateczną formę i harmonogram tegorocznych obchodów.

Pełna relacja z ubiegłorocznych obchodów tutaj

Mariusz Kołodziejski

1 thought on “GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

  1. Pingback:Konkurs „Wolontariusz i Koordynator Roku” – wyniki konkursu – Centerko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *