Barwy Wolontariatu 2019

Barwy Wolontariatu 2019

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” przy Stowarzyszeniu „Pomost” w Łodzi oraz Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zapraszają do udziału w konkursie adresowanym do wolontariuszy oraz organizacji i placówek współpracujących z wolontariuszami. Zgłoszenia można przesyłać do 10 listopada 2019 roku.

Jest to już dziewiętnasta edycja konkursu, który stwarza możliwość, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi. Konkurs jest okazją, aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom, organizatorzy co roku mają okazję nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy pomagają, zarówno w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji imprez sportowych, wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali. Do 25 listopada Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 10 listopada 2019 r.

Osoba odpowiedzialna za koordynację konkursów w woj. łódzkim – Mariusz Kołodziejski, e-mail: mariusz@centerko.org Rozstrzygnięcie regionalnej edycji odbędzie się podczas uroczystej Gali Wolontariatu, zaplanowanej w dn. 02.12.2019 r. w sali widowiskowej Teatru DOM.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania:

Barwy-Wolontariatu_2019

Barwy-Wolontariatu_2019

 

Przypominamy również o możliwości aplikowania o certyfikat „Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom”. Szczegółowe informacje tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *