Gala Wolontariatu 2018

Gala Wolontariatu 2018

Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga nowych sympatyków, również z sektora publiczno-państwowego i prywatnego. RCW „Centerko” jest również zapraszany przez sieć Centrów Wolontariatu w Polsce do koordynacji konkursu pt. „Barwy Wolontariatu” na poziomie lokalnym. Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się jednak wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne (np. porady prawne czy tłumaczenia).

XI już edycja uroczystości, realizowana przez RCW „Centerko” odbędzie się w dn. 03.12 br. o godz. 17.00 w sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie lokalnej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”, plebiscytu „Senior wolontariusz – lider zmian społecznych” oraz wyróżnienie najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w naszym regionie. W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów: tancerzy ze szkoły Family Dance, żonglera, Igora Chipovskiego oraz gościa specjalnego – grupy Samokhin Band, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników. Wśród gości honorowych nie zabraknie Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, p. Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz przedstawicieli sektora publicznego, kulturalnego i prywatnego.

Na imprezę zapraszamy wszystkich, tych którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!! Hasło tegorocznej Gali to #zróbmytorazem  Część oficjalna zakończy się afterparty w szkole tańca Family Dance. Wszyscy goście Gali Wolontariatu będą mgli się wspólnie pobawić, zintegrować i wymienić pozytywną energią przy muzyce zaserwowanej przez łódzkiego artystę, dj’a, Taivana.

Partnerem Regionalnym wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

Zapisy na Galę Wolontariatu przyjmowane są drogą mailową na adres kontakt@centerko.org do dn. 25.11.2018 r.

harmonorgam imprezy

artyści Gali Wolontariatu

Gala2018-plakat

Wydarzenie na fb tutaj

Zadanie „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

1 thought on “Gala Wolontariatu 2018

  1. Pingback:Barwy Wolontariatu 2018 – wyniki – Centerko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *