szkolenie koordynatorów

szkolenie koordynatorów

Połowa listopada to czas kiedy słońca jest niewiele, a zimno za oknem doskwiera. Dokucza nam zmęczenie jesienne, a aura sprzyja temu, by wyciszać umysł i ogrzać ciało przy herbacie z imbirem. Jednak są tacy, którym smutki jesienne nie straszne, a pora roku nie ma wpływu na bycie aktywnym i pełnym chęci rozwoju. Takie osoby spotkałam na szkoleniu „Zarządzanie wolontariatem”, które miałam przyjemność prowadzić 8 i 9 listopada.

Koordynatorzy wolontariatu to osoby, które podjęły się trudnego zadania rekrutowania, wspierania, motywowania i zarządzania wolontariuszami w swoich placówkach. Niezależnie od tego, czy działają w organizacjach pozarządowych, pracują w instytucjach kultury, są nauczycielami w szkole podstawowej, podjęli się wyzwania bycia mentorem, szefem, liderem wolontariuszy, którzy zgłaszają chęć pomocy w różnorakich działaniach. To od nich zależy kondycja programu wolontarystycznego, którego w większości są autorami. To do nich należy proces rekrutacji i właściwego doboru odpowiednich ludzi do aktywności, które przyniosą korzyść i zadowolenie obu stronom. To oni są tymi, którzy prowadzą rozmowy monitorujące i starają się, by wolontariusze czuli się u nich dobrze. A nade wszystko muszą być uważni na potrzeby wolontariusza i podopiecznych. To w końcu oni muszą znać przepisy, przygotować dokumentacją i prowadzić wolontariat profesjonalni, zgodnie z prawem polskim.

Jesienną porą było ich z Łodzi jedenaścioro. Wspaniali Koordynatorzy Wolontariatu po raz kolejny udowodnili, że to co wynosi się z naszych szkoleń to nie tylko certyfikat. Już po paru dniach usłyszeliśmy o ich pomysłach na wspólne, partnerskie inicjatywy, które pozwolą na zaangażowanie jeszcze większej grupy wolontariuszy. Serce rośnie!
Chcecie się przekonać jak to jest być koordynatorem? Kiedy tylko stopnieją śniegi zapraszamy na kolejne szkolenie „Zarządzanie wolontariatem”. Zaglądajcie na naszą stronę. Do zobaczenia wiosną 🙂

Magdalena Korczyk – Waszak – trenerka, coach, mentorka z zakresu wolontariatu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *